Acasă » Anunturi » Anunț public privind proiectul de modernizare a drumurilor locade din comuna Bîrnova

COMUNA BÂRNOVA , titular al proiectului MODERNIZARE DRUMURI LOCALE ÎN COM. BÂRNOVA, JUDETUL IAŞI” anuntă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM lasi: fara evaluarea impactului asupra mediului si fara evaluare adecvata, în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul „ MODERNIZARE DRUMURI LOCALE ÎN COM. BÂRNOVA, JUDETUL IAŞI” propus a fi amplasat în COMUNA BÂRNOVA, SATUL BÂRNOVA, CERCU, TODIREL, PĂUN, VIŞAN, str. Barnovschi Vodă, str. Matei Basarab, str. Capela Inculeţ, str. N. Titulescu, str. Grigore Ghica Vodă al 11-lea, str. Regina Maria, str. Calea Codrilor, str. Elena Farago, str. Nechita Stănescu, str. Valea Viilor, str. Castelul Grecilor, judeţul laşi.
Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM lasi, Calea Chişinăului. nr. 43, zilnic, între orele 8 – 14, precum şi la următoarea adresă de internet apmis.anpm.ro Publicul interesat poate înainta comentarii/observatii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 de zile de la data publicării prezentului anunt.

Atașamente

Fișier Dimensiune fișier Descărcări